Soki na święta

Wyjątkowe soki na bożonarodzeniowy stół

Zbliża się czas przygotowań świątecznego stołu, na którym to wyśmienite potrawy grają pierwsze skrzypce przez co często zapominamy o zapewnieniu dobrych napojów, które idealnie będą wkomponowywać się w różnorodne smaki. Jednak jakie soki wybrać na święta, tak aby gasiły pragnienie i były zdrowe, kiedy oferta w sklepach jest bardzo szeroka?

Rozgrzewający sok jabłkowy korzenny

Święta kojarzą się z ciepłem domowego ogniska, kiedy za oknem zimno i ciemno. Aby rozgrzać się również od środka, warto postawić na sok, który będzie zawierał w sobie przyprawy. Idealnym połączeniem smaków będzie słodko-kwaśne jabłko z imbirem, cynamonem oraz goździkami, które pić można również na gorąco. Jest to niesamowicie zdrowy mix wszystkiego co dobroczynne dla naszego organizmu. Imbir leczy stany zapalne błony śluzowej oraz gardła, a także początkowe objawy grypy i przeziębienia, takie jak katar. Przy dużej ilości posiłków na świątecznym stole, warto zwrócić uwagę na dobroczynne działanie imbiru na zgagę oraz wzdęcia.

Sok jabłkowy z czarną porzeczką

Wybrane soki na świąteczny stół, nie muszą jednak kojarzyć się z rozgrzewaniem i przyprawami. Dla osób, które lubią kwaśny, naturalny smak czarnej porzeczki, wariant połączenia z jabłkiem jest idealnym pomysłem. Będzie to świetny kontrast do słonych, świątecznych potraw. Owoce czarnej porzeczki zawierają dużą zawartość witaminy C oraz P, które mają działanie odżywcze, wzmacniające oraz dietetyczne.

Ziołowy wariant – sok jabłkowy z miętą

Sok jabłkowyGdy zmagamy się z przeciążonym żołądkiem oraz wątrobą, warto postawić na lecznicze zioła. Jednak aby kuracja po kolacji, nie kojarzyła się z piciem nieprzyjemnych naparów, warto zastanowić się nad ułatwieniem naszego trawienia już podczas konsumpcji, stawiając na wigilijnym stole jabłkowy sok z dodatkiem mięty. Wyciąg z tego zioła zwiększa ilość produkowanego soku żołądkowego oraz żółci, co ułatwia naszemu organizmowi przyswajanie posiłków. Dzięki temu będziemy w stanie cieszyć się lekkością znacznie dłużej, a uczucie przepełnienia po odejściu od stołu, nie będzie tak dokuczliwe.

Przy sporej ilości ciężkich potrawach, warto poświęcić uwagę naturalnemu wariantowi napojów. Zdrowe soki tłoczone to idealny sposób na wspomaganie odporności całej rodziny, nawet w tym szczególnym czasie jak Święta Bożego Narodzenia..