zdrowe przekaski

Zdrowe i smaczne przekąski w ciągu dnia

Każdy z nas wie jak ciężko oprzeć się pokusie sięgnięcia po przekąskę między posiłkami. Zwłaszcza, kiedy z obiegu wypadnie jeden posiłek i trzeba go czymś zastąpić. Dlatego tak ważne jest to, aby mieć pod ręką coś, która uratuje przed napadem głodu. Co więcej – dobrze, by był to wartościowy smakołyk, a nie puste kalorie, które kuszą na każdym kroku.

Umiejętność zastępowania szkodliwych słodyczy zdrowymi, równie smacznymi, produktami jest prawdziwą sztuką. Te pierwsze są łatwo dostępne, jednak konsekwencje ich zjadania są szybko zauważalne w postaci dodatkowych centymetrów w biodrach, często też problemów z cerą. Jeśli już dostrzegasz takie zmiany, to sygnał, aby zmobilizować się do zmiany nawyków żywieniowych.

Aby zwalczyć sięganie po puste kalorie w chwilach słabości, należy racjonalnie planować sobie posiłki, bądź też zawsze mieć coś zdrowego w zasięgu ręki – zarówno w domu, jak i w pracy. Chcąc wprowadzić do swojej diety zdrowe i smaczne przekąski, sięgnij po owoce i warzywa. Z pewnością wśród ich całej gamy znajdziesz coś, co smakuje Tobie najbardziej. Jeśli jest to jabłko, postaw na nie, jeśli winogrono – śmiało kup cały pęczek.

marchew jablkoMając nieco więcej czasu, warto przygotować warzywa np. marchewkę. Na surowo będzie idealnym substytutem dla słonych paluszków lub chipsów. Zawiera dużo prowitaminy A (karoten), ale też inne witaminy, takie jak B1, B2, B3 czy K. Dzięki niej można dostarczyć organizmowi wiele wartościowych składników, ale też urody – jedząc marchewkę poprawia się jędrność skóry i wygładzają się zmarszczki.

Dobrym pomysłem mogą być także naturalne soki owocowe lub warzywne (samodzielnie przygotowane lub gotowe – opcja dla tych zapracowanych) oraz czipsy z plasterków jabłek lub banana, które można przygotować samemu. Ciekawymi propozycjami na drugie śniadanie są także jogurt naturalny z płatami musli lub baton na ich bazie. Przekąska bardzo szybka i prosta w przygotowaniu podniesie poziom cukru w organizmie i przyczyni się do zaspokojenia dokuczliwego głodu. Innym rodzajem smakołyka pomiędzy posiłkamai mogą być bakalie – orzechy, morele, rodzynki czy daktyle. Jak widać, pomysłów na zdrowe przekąski nie brakuje, więc dla chcącego nic trudnego 🙂

Przy sięganiu po przekąski warto mieć na uwadze zdrowie i ilość zjadanych kalorii. Mając ochotę na coś słodkiego, zamiast sięgać po czekoladowego batonika, lepiej jest przygotować słodką herbatę z modem lub wybrać nasze soki, które są nie tylko zdrowe, ale i naturalnie pyszne.