sok dla dzieci

Zdrowy sok dla dziecka, czyli jaki?

Jak zbudować odporność u dziecka? Rodzice często zadają sobie to pytanie, a odpowiedź jest w zasięgu ręki. Zdrowe soki z owoców i warzyw powinny stanowić część zbilansowanej diety dziecka. Są one dobrą alternatywą dla kalorycznych przekąsek czy napojów gazowanych, a dzięki szerokiej gamie smaków łatwiej nakłonić malucha do ich picia, a tym samym nauczyć poprawnych nawyków żywieniowych.

sok tloczony dla dzieckaCzym jest zdrowy sok?

Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że jest ich naprawdę dużo. Niestety obecnie rynek spożywczy przepełniony jest niezdrowymi produktami, w tym napojami z bardzo wysoką zawartością cukru. Często z braku czasu i nieprzemyślanego robienia zakupów wielu rodziców podaje je swoim pociechom, nie dostarczając tym samym żadnych wartościowych składników młodym organizmom. Dlatego tak ważne jest to, by od najmłodszych lat podawać maluchom to, co sprawdzone i zdrowe.

O ile rodzic myśli o zdrowiu, o tyle dziecko swoją uwagę kieruje bardziej na smak. Na szczęście istnieje rozwiązanie tej sytuacji – jest nią sok tłoczony (dowiedz się więcej na jego temat). Nie zawiera wody, konserwantów i cukru, a mimo to jest naturalnie słodki – to chyba jego największy sekret, dzięki czemu zdobywa coraz większe uznanie, także dzieci.

Zdrowa zabawa

sok i dziecko

Dziecko je również oczami, dlatego warto pozwolić mu na wybór warzyw, owoców i soków, na które miałoby ochotę. Co więcej, dobrze jest uczyć dziecko, by nie bało się poznawania nowych smaków. Jak to zrobić? Wystarczy je zachęcić do pomocy przy przygotowywaniu koktajli na bazie zdrowej żywności. Dzięki temu zagwarantujesz dziecku pewnego rodzaju zabawę i przyzwyczaisz do pewnych zachowań, przez co zdrowa żywność będzie kojarzyć mu się bardzo dobrze i unikniesz niechęci z jego strony. Warto mieć na uwadze również to, że dla dzieci znaczenie ma nie tylko na smak, ale również kolor czy sposób podania, co pobudza ich wyobraźnię.

Zdrowe soki dla dzieci powinny stanowić nieodłączny element każdej diety dziecka ze względu na cenne składniki odżywcze zawarte w warzywach i owocach, z których są przygotowywane. Są one także świetną alternatywą dla niejadków surowych jabłek, gruszek czy pomidorów. Jeśli przekonasz je do spożywania owoców i warzyw choćby w takiej postaci sukces zostanie osiągnięty.