szkoła

Zdrowy powrót do szkoły

Wrzesień to miesiąc, w którym rozpoczyna się szkoła. Przed uczniami kolejny rok pełen wyzwań, pracy i realizacji planów. Warto pamiętać o tym, aby w szkolnym plecaku, oprócz książek i zeszytów znalazła się także zdrowa przekąska. To nie tylko smaczne umilenie przerwy, lecz również zadbanie o dobrą kondycję organizmu.

Dlaczego to takie ważne?

Dzieci i młodzież do prawidłowego rozwoju potrzebują dostarczenia odpowiedniej ilości substancji odżywczych. Jeżeli niczego w ich diecie nie zabraknie, będą skoncentrowane na nauce, wypoczęte, pełne energii i chęci do działania. Natomiast dziecko, które jest głodne nie może w pełni skoncentrować się na tym, co ma zrobić, jest ospałe i po prostu niezadowolone. Niektóre elementy, takie jak na przykład białko są konieczne do prawidłowego rozwoju – budują mocne kości, a także pozwalają uniknąć częstych przeziębień.

Czego nie może zabraknąć w szkolnym menu?

Warto jednak pamiętać, żeby podczas wybierania składników drugiego śniadania, wziąć pod uwagę, co lubi jeść dziecko. Jeśli wręcz nienawidzi papryki, to nawet najpiękniej przygotowana kanapka będzie dla niego kompletnie nieatrakcyjna, gdy znajdzie wewnątrz to warzywo. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest wspólne kupowanie składników, a następnie przygotowywanie posiłków, połączone z krótką lekcją na temat zdrowego żywienia. Ważne jest, aby dziecko miało frajdę z robienia sobie drugiego śniadania. Do klasycznego chleba z serem warto przemycić trochę kolorów – sałaty, ogórka czy pomidora. Dobrym pomysłem jest także zaopatrzenie dziecka w jogurt, bogaty w potrzebne do prawidłowego rozwoju białko. Jeżeli dziecko lubi warzywa, można pokusić się nawet o zrobienie pożywnej sałatki, do której z chęcią wypije na przykład sok jabłkowy lub gruszkowy. Oprócz tego można przygotować również coś na słodko – kanapkę z dżemem truskawkowym albo deser ryżowy z dodatkiem pysznego syropu wiśniowego, zwłaszcza takiego, który zawiera w sobie wyłącznie soki NFC – dostępnego w naszym sklepie właśnie z myślą o najmłodszych – oraz ekologiczny cukier trzcinowy, którego jest mniej niż w klasycznym syropie. Pamiętajcie, że jest to wyrób pochodzący z domu Rembowskich, co jest gwarancją najwyższej jakości.

W czym nosić posiłki?

Bardzo ważnym aspektem jest także to, w czym dziecko zabierze drugie śniadanie do szkoły. Na pewno nie sprawdzą się tutaj foliówki – po pierwsze wygląda to nieestetycznie, a po drugie nie zapewni odpowiedniej ochrony przed zawirowaniami, które mogą czekać szkolny tornister. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie zainwestowanie w plastikowe pojemniki, które bez problemu można znaleźć w supermarketach. Często posiadają one wewnętrzne podziałki lub zamykane komory, dzięki czemu można wszystko umieścić w jednym miejscu. Poza tym występują w różnych wersjach kolorystycznych, nierzadko przedstawiają bohaterów z dziecięcych bajek – to wszystko pozytywnie wpływa na najmłodszych i zachęca do jedzenia.

Powrót do szkoły wcale nie musi być nudny! Zadbaj o to, aby Twoja pociecha zawsze miała uśmiech na twarzy i gotowość do nauki. Wspólnymi siłami przygotujcie pyszne drugie śniadanie, które zje ze smakiem w przerwie pomiędzy lekcjami.