Jabłka a utrzymanie wagi

To jest metoda, która pomoże Ci utrzymać wagę

Dieta i zdrowy styl życia nie wykluczają spożywania owoców, ponadto niektóre z nich dodatkowo wspomagają procesy trawienne oraz pomagają utrzymać prawidłową wagę ciała, jednymi z nich są polskie jabłka. Sięgając po te owoce, zapewnisz sobie nie tylko odpowiedni poziom witamin, ale dodatkowo zyskasz sojusznika w walce o szczupłą sylwetkę.

Pomoc w odchudzaniu

Jabłka w swoim składzie zawierają bardzo dużo wody i błonnika, które przyjmowane razem z posiłkami, wspomagają trawienie. Ponadto jako jedne z niewielu owoców, powodują szybkie wrażenie sytości. Dzieje się tak za sprawą cukrów rozpuszczonych w sokach miąższu, w takiej postaci są bowiem szybciej przyswajane i właściwie od razu trafiają do krwiobiegu. Za ich obecnością w jadłospisie, przemawia również niska kaloryczność, bowiem 150 gramów, czyli zalecana dzienna dawka do spożycia to zaledwie 50 kcal. Wszystkie te cechy sprawiają, że są obowiązkową pozycją na liście zdrowych posiłków.

Jabłka w diecie dla utrzymania wagi

W celu dokładnego zbadania wpływu spożywanych jabłek na dietę, przeprowadzono badanie. W jego trakcie poproszono połowę uczestników, aby przed zjedzeniem posiłku zjedli kilka plasterków jabłka i dopiero sięgnęli po pełnowymiarowe danie. Druga część badanych zjadła jedynie przygotowany obiad, jak się okazało osoby, które wcześniej sięgnęły po owoce spożyły o blisko 200 kalorii mniej od pozostałych. Dodatkowo pierwsi z nich twierdzili zgodnie, że szybciej poczuli sytość. Wniosek nasuwa się w tym przypadku jeden: jabłka są świetnymi przekąskami i uzupełnieniem codziennego, zdrowego jadłospisu.

Owocowe oczyszczanie

Jabłko a waga ciała Jabłka oprócz pożądanego w diecie błonnika i wody, zawierają pektyny, które są odpowiedzialne za oczyszczanie układu pokarmowego z niestrawionych resztek jedzenia, a także składników niechcianych w organizmie jak: metale ciężkie czy drobnoustroje chorobotwórcze. Ponadto pomagają one również obniżyć poziom cholesterolu i glukozy. Oprócz tego pobudzają pracę jelit oraz są odpowiedzialne za przyspieszenie metabolizmu. W czerwonych, rodzimych owocach znajdziesz ponadto wiele witamin i minerałów, które ustabilizują Twoją gospodarkę makroelementów. Wśród elementów jakie znajdziesz w jabłkach są: potas, fosfor, wapń, sód, magnez i żelazo. Wszystkie te komponenty skutecznie chronią organizm przed chorobami.

Jabłka to wyjątkowe owoce, do ich atutów należą nie tylko doskonały smak, ale również wysoka zawartość błonnika, wody, pektyn, witamin i składników mineralnych. Włączenie ich na stałe do swojej diety pomoże Ci zachować zrównoważoną gospodarkę układu pokarmowego, a także zapewni sprawne działanie narządów wewnętrznych, odpowiedzialnych za trawienie. Badania dowodzą, że jabłka są świetnym sprzymierzeńcem w walce o zdrową, szczupłą sylwetkę.