Właściwości imbiru

Mało znany sposób na walkę z nudnościami

Nudności są prawdziwym utrapieniem, szczególnie dla kobiet w ciąży. Na szczęście istnieje naturalny środek, który temu zaradzi, a przy okazji wyleczy Cię z przeziębienia i pomoże pozbyć się zgagi. Tym magicznym lekarstwem jest znana wszystkim przyprawa – imbir.

Imbir – naturalny sposób na nudności

Imbir jest produktem całkowicie naturalnym, a ma moc eliminowania nudności zarówno wywołanych chorobą lokomocyjną, jak i chemioterapią. Sam korzeń jest zresztą głównym składnikiem większości leków przeciwwymiotnych, warto więc spróbować wykorzystać go także w domowych sposobach na nudność. Imbir uspokaja żołądek i odkaża jamę ustną, co pomaga odzyskać świeży oddech po torsjach. Oprócz tego jest także doskonałym lekarstwem na wzdęcia oraz zgagę.

Imbir na mdłości w ciąży

Korzenie imbiru mają mnóstwo dobroczynnych właściwości, co doceniają szczególnie kobiety w ciąży, bo ta niepozorna przyprawa może z powodzeniem zastąpić szkodliwe dla nich leki. Spożywanie jej to świetny sposób na nudności w ciąży, bo nie jest ona szkodliwa ani dla matki, ani dla dziecka. Najlepiej przemycać imbir do swojej „ciążowej” diety w sałatkach czy zupach, a gdy mdłości są bardzo dokuczliwe, warto zalać kawałek korzenia ciepłą wodą i wypić taką herbatkę. Jedynymi przeciwwskazaniami do stosowania imbiru jest wysokie ciśnienie, wrażliwy układ trawienny oraz oczywiście alergia na ten korzeń.

Właściwości imbiru

Imbir na nudnościImbir to także naturalny sposób na walkę z przeziębieniem i gorączką, pomaga wyleczyć kaszel oraz katar, a także oczyszcza zatoki. Może być też stosowany jako ratunek w obliczu migreny oraz sposób na poprawienie nastroju, bowiem ma właściwości uspokajające i pomaga uspokoić skołatane nerwy. Na tym nie kończy się wcale długa lista leczniczych właściwości imbiru. Jego najbardziej charakterystyczną cechą jest to, że bardzo rozgrzewa – jest to nie tylko przyjemne, ale i korzystne dla naszej linii, bo podkręca metabolizm. Imbir poprawia też krążenie i zapobiega powstawaniu skrzepów we krwi. Ponadto pozytywnie wpływa na naszą koncentrację.

Spożywanie imbiru

Pozostaje więc zadać pytanie: jak jeść imbir? Ten niezwykły korzeń można dodawać do dań, w szczególności do zup, dzięki czemu można zyskać bardzo fajny, nieco ostrzejszy smak. Bardzo często spożywa się go jako dodatek do herbaty, której dodaje „mocy”, dzięki swoim właściwościom rozgrzewającym. Często w sklepach można natknąć się na gotowe herbatki imbirowe, ale ich skład najczęściej pozostawia wiele do życzenia. Lepszym wyborem będą naturalne soki z dodatkiem imbiru, które są nie tylko zdrowe, ale i smaczne. W domu można też po prostu zalać starty korzeń ciepłą wodą i dodać do tego cytrynę oraz miód.