słoik

W czym podawać soki gościom?

Świeże soki z kawałkami miąższu to wspaniałe orzeźwienie nie tylko w letnie dni. Są obowiązkowym napojem na każdej imprezie, bo trudno wyobrazić sobie bez nich garden party, przyjęcie domowe czy ważne wydarzenie – jak choćby wesele. Jednak niezależnie od rangi przyjęcia warto zadbać o jego estetykę, na którą na pewno będą zważać zaproszeni goście. Mając to na uwadze dobrze będzie zapoznać się z kilkoma wskazówkami podpowiadającymi w czym najlepiej podawać soki gościom.

Stół na wysoki połysk

kieliszekZaproszonych gości przyjmuje się przy stole, który powinien wyglądać schludnie. Niezależnie od tego czy impreza jest formalna, czy nieco bardziej swobodna, nie wolno stawiać na nim butelek z sokiem! Ten zawsze powinien być przelany do ładnego naczynia – może być nim dzbanek, karafka lub popularne ostatnio duże butelki ozdobne, które będą niestandardową propozycją na przyjęciach domowych. Warto także uwzględnić gusta gości i zaproponować im kilka orzeźwiających smaków – nie każdy musi przepadać za tymi odpowiadającymi gospodarzom i koniecznie trzeba to uwzględnić. Najlepiej będzie wybrać takie soki, których barwy sugerują z jakich produktów zostały wykonane. Ciekawym i praktycznym rozwiązaniem będzie też oznaczenie naczyń w różnokolorowe wstążki, klamerki z danym owocem np. w formie suszu przywieszonego do dzbanka. Gdy już zadba się o te główne elementy można skupić się na dalszych szczegółach nakrycia stołu.

Kieliszki do białego wina

Bardzo często zdarza się, że w restauracjach lub na salach weselnych proponuje się zamiast szklanek  elegancko wyglądające, duże wysokie kieliszki, których zwykle używa się do białego wina. Można więc zaproponować gościom picie w nich soku co będzie wyglądać dostojnie, a jednocześnie niestandardowo.

Podążając za trendami – słoiki

Słoiki od kilku lat wiodą prym jeśli chodzi o świeże spojrzenie na kwestię naczyń, w których można spożywać ulubione napoje. W wielu sieciówkach można kupić specjalnie przystosowane wieka, które tak naprawdę każdy ma we własnej piwnicy. Jeśli nie, to ich zgromadzenie z pewnością nie będzie problematyczne, gdyż producenci wielu produktów kupowanych na co dzień zamyka je w zgrabnych słoikach. Te mogą stanowić niestandardowe naczynie do napojów – nie muszą być równe. Ważne, by dokładnie je umyć i ozdobić zgodnie z dekoracjami stołu. W tym celu można wykorzystać kolorowy papier, wstążki, kwiaty, małe winietki z imionami gości i wiele innych – im bardziej atrakcyjna forma, tym większe zaskoczenie bliskich.

Kolorowe kubeczki

Amerykańskie imprezy słyną między innymi z charakterystycznych czerwonych kubków. Na szczęście w Polsce można kupić je w każdym większym markecie, z których większość oferuje naprawdę szeroką gamę kolorystyczną tych produktów. Jeśli więc przyjęcie jest nieformalne, a nasi goście uwielbiają barwne dekoracje i  nie przeszkadza im jednorazowe opakowanie, to będą one fantastycznym i bardzo praktycznym rozwiązaniem. Zarówno dla gości, którzy w każdej chwili będą mogli wymienić swoje naczynie na nowe bez obaw, że przysporzą gospodarzowi dodatkowej pracy, jak i dla osoby wyprawiającej przyjęcie – to w końcu trochę mniej sprzątania na drugi dzień! 🙂

karafkiPrócz ciekawej zastawy warto pamiętać, by dostarczane napoje podawać w temperaturze pokojowej, a w osobnym naczyniu stawiać lód, z którego goście będą korzystać według własnego uznania. Dobrze będzie też w kilku miejscach ustawić naczynia ze słomkami – szczególnie, jeśli na przyjęciu mają być dzieci. Wreszcie najważniejsza kwestia, czyli sok. Ten musi być najwyższej jakości, świeży, posiadający walory odżywcze i smakowe. Wszystkie te cechy posiadają soki marki Rembowscy – pozyskiwane w tradycyjny sposób i – co nie mniej ważne – z polskich owoców. Podanie ich gościom w wybrany z powyższych porad sposób gwarantuje sukces na imprezie.