Mało znany sposób na walkę z nudnościami
Nudności są prawdziwym utrapieniem, szczególnie dla kobiet w ciąży. Na szczęście istnieje naturalny środek, który temu zaradzi, a przy okazji wyleczy Cię z przeziębienia i pomoże pozbyć się zgagi. Tym magicznym lekarstwem jest znana wszystkim przyprawa – imbir.
Imbir – naturalny sposób na nudności
Imbir jest produktem całkowicie naturalnym, a ma moc eliminowania nudności zarówno wywołanych chorobą lokomocyjną, jak i chemioterapią. Sam korzeń jest zresztą głównym składnikiem większości leków przeciwwymiotnych, warto więc spróbować wykorzystać go także w domowych sposobach na nudność. Imbir uspokaja żołądek i odkaża jamę ustną, co pomaga odzyskać świeży oddech po torsjach. Oprócz tego jest także doskonałym lekarstwem na wzdęcia oraz zgagę.
Imbir na mdłości w ciąży
Korzenie imbiru mają mnóstwo dobroczynnych właściwości, co doceniają szczególnie kobiety w ciąży, bo ta niepozorna przyprawa może z powodzeniem zastąpić szkodliwe dla nich leki. Spożywanie jej to świetny sposób na nudności w ciąży, bo nie jest ona szkodliwa ani dla matki, ani dla dziecka. Najlepiej przemycać imbir do swojej „ciążowej” diety w sałatkach czy zupach, a gdy mdłości są bardzo dokuczliwe, warto zalać kawałek korzenia ciepłą wodą i wypić taką herbatkę. Jedynymi przeciwwskazaniami do stosowania imbiru jest wysokie ciśnienie, wrażliwy układ trawienny oraz oczywiście alergia na ten korzeń.
Właściwości imbiru
Imbir to także naturalny sposób na walkę z przeziębieniem i gorączką, pomaga wyleczyć kaszel oraz katar, a także oczyszcza zatoki. Może być też stosowany jako ratunek w obliczu migreny oraz sposób na poprawienie nastroju, bowiem ma właściwości uspokajające i pomaga uspokoić skołatane nerwy. Na tym nie kończy się wcale długa lista leczniczych właściwości imbiru. Jego najbardziej charakterystyczną cechą jest to, że bardzo rozgrzewa – jest to nie tylko przyjemne, ale i korzystne dla naszej linii, bo podkręca metabolizm. Imbir poprawia też krążenie i zapobiega powstawaniu skrzepów we krwi. Ponadto pozytywnie wpływa na naszą koncentrację.
Spożywanie imbiru
Pozostaje więc zadać pytanie: jak jeść imbir? Ten niezwykły korzeń można dodawać do dań, w szczególności do zup, dzięki czemu można zyskać bardzo fajny, nieco ostrzejszy smak. Bardzo często spożywa się go jako dodatek do herbaty, której dodaje „mocy”, dzięki swoim właściwościom rozgrzewającym. Często w sklepach można natknąć się na gotowe herbatki imbirowe, ale ich skład najczęściej pozostawia wiele do życzenia. Lepszym wyborem będą naturalne soki z dodatkiem imbiru, które są nie tylko zdrowe, ale i smaczne. W domu można też po prostu zalać starty korzeń ciepłą wodą i dodać do tego cytrynę oraz miód.