Poranny sok

Jaki sok pić z rana?

O śniadaniu mówi się często, że jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Mimo to, wciąż wielu unika go jak ognia i zjada coś dopiero po kilku godzinach pracy. Dziś jednak nie o tym, czy je jeść czy nie, a o tym, co można wypić do śniadania, by wesprzeć swój organizm i zadbać o zdrowie. Jaki sok pić z rana?

Dlaczego warto pić sok na śniadanie?

Wszyscy znają tę zasadę – powinno się spożywać 5 porcji warzyw dziennie w celu utrzymania swojego ciała w jak najlepszym zdrowiu. Niewielu tak robi i prawdę mówiąc, trudno się dziwić – jak znaleźć czas na ich przygotowanie? Soki owocowe i warzywne przychodzą nam wszystkim na ratunek – jedna szklanka dziennie to krok ku lepszemu samopoczuciu i rzadszym wizytom u lekarza. Dlatego też warto pić soki na śniadanie zamiast (albo obok) kawy i herbaty. Są zdrowe, smaczne oraz dobrze nastrajają na cały dzień.

Jaki sok pić z rana?

Wśród soków najpopularniejsze są wersje owocowe, głównie ze względu na swój dobry smak i większą dostępność. Świetnym wyborem będą soki jabłkowe i gruszkowe, które są nieco delikatniejsze dla żołądka niż np. soki z cytrusów: pomarańczy czy grejpfrutów. Jeśli nie masz ochoty biegać po marketach z wielkimi kartonami soku, możesz zaopatrzyć się w naturalne syropy do rozcieńczania wodą, które zajmą mniej miejsca, a również dostarczą Ci niezbędnych witamin. Bez problemu zabierzesz je także do pracy – coraz częściej firmy korzystają z wody filtrowanej, do której wystarczy codziennie dodać trochę syropu i pyszny sok gotowy.

Soki z dodatkami na dobry początek dnia

Poranny sokDo naturalnych soków owocowych producenci często dodają różne składniki i nie jest tu mowa o tzw. substancjach pomocniczych, które raczej nam szkodzą, niż pomagają. Chodzi o wzbogacanie napojów takimi przyprawami jak cynamon czy mięta, co wpływa pozytywnie nie tylko na smak, ale i na nasze zdrowie. Dobrym pomysłem jest też picie do śniadania soków wieloowocowych, które są istną bombą witaminową, a przy okazji pozwalają się otworzyć na nowe doświadczenia smakowe.

Soki warzywne na śniadanie

W odpowiedzi na pytanie, jaki sok pić z rana, warto też wymienić soki warzywne. Są one bogate w karotenoidy, zawierają sole mineralne, mikro i makroelementy. Mętne i przecierowe soki zawierają też bardzo korzystny dla naszych układów trawiennych błonnik. Można zrobić sobie taki pożywny napój samemu, blendując różne warzywa, ale równie dobrze można sięgnąć po gotowe, naturalne produkty, na przykład sok pomidorowy.

Warto codziennie wzbogacać swoje śniadanie o szklankę wartościowego napoju z owoców lub warzyw. Taki zwyczaj pozwoli zachować nasze ciało w zdrowiu, codziennie będzie poprawiać nam humor, a na dodatek korzystnie wpłynie na urodę – cerę, linię, włosy i paznokcie.