etykiety sokow

Etykiety soków – na co zwracać uwagę?

Owocowe soki są nie tylko bogatym źródłem witamin i antyoksydantów, ale wpływają także pozytywnie na nasze samopoczucie. Sklepowe półki wprost uginają się od ich bogatej oferty, nasuwa się więc pytanie, który z soków będzie najlepszy? W trosce o swoje zdrowie, przed zakupem warto poświęcić chwilę i zapoznać się z etykietą produktu, która pozwoli odkryć jego prawdziwy skład. Podpowiadamy, na które informacje przede wszystkim należy zwrócić uwagę, ponieważ dobry wybór to świadomy wybór.

sokzurawinowyNajważniejszą rzeczą, która powinna wzbudzić zainteresowanie jest skład produktu. To on informuje nas, co tak naprawdę znajduje się w wybranym przez nas napoju. Producenci oferują wiele rodzajów soku, począwszy od tych tłoczonych ze świeżych owoców, aż po naturalnie mętne, w których znajdować się mogą cząstki miąższu. Z owoców produkuje się także zagęszczane soki, służące do wytwarzania nektarów, syropów i napojów. Są one zaliczane do kategorii sokowniczych, potocznie nazywanych sokami. Oprócz naturalnego koncentratu w ich składzie odnaleźć można cukier i wodę, a w przypadku napojów także substancje konserwujące i wzmacniające smak. Im większa zawartość naturalnego ekstraktu, tym więcej witamin i substancji odżywczych zawiera produkt. Wspomniane już napoje sokownicze nie mają często nic wspólnego ze stosowanymi przez marketingowców chwytami oferującymi 100% wyciąg z owoców. Dlatego właśnie warto zaglądać do składu na etykiecie.

Dodatkowo wspomnieć należy o kolejności, w jakiej wymieniane są składniki. Ich wykorzystana proporcja określa miejsce, na którym zostały wymienione. Zatem nie warto wybierać napojów przetwarzanych, zawierających w swoim składzie sztuczne słodziki, ponieważ ich naturalnym źródłem powinny być owoce. O jakości soku świadczy także jego maksymalna data trwałości, im jest ona dłuższa tym większa pewność, że do produkcji wykorzystane zostały substancje konserwujące.

etykietarembowscyKolejnym elementem podstawowej wiedzy o produkcie jest jego wartość energetyczna. Dowiadujemy się z niej jakich korzyści dostarczy nam napój w zaspokajaniu potrzeb żywnościowych. Nie mniej ważna jest nazwa producenta, umieszczona na etykiecie. Pozwala ona często na zlokalizowanie źródła, z którego pochodzą składniki wykorzystywane do wytwarzania, przez co wzrasta pewność co do jakości kupowanego wyrobu. Cenną informacją są także przyznane oznaczenia tj. Dziedzictwo Kulinarne i otrzymane nagrody, które poświadczają jakość produktu.

Czytanie etykiet na sokach pozwoli na zorientowanie się z jakiego typu produktem mamy do czynienia. Piękne opakowanie i przyciągająca wzrok grafika to często tylko złudzenie, prawdziwych informacji dostarczają tylko informacje znajdujące się na nalepce. Czasami warto wydać kilka złotych więcej i cieszyć się świeżym, pysznym sokiem bez dodatku substancji konserwujących i cukru.

Miłośnikom naturalnych soków polecamy przede wszystkim nasze produkty, które są gwarancją dobrego smaku. Przygotowujemy je ze świeżo tłoczonych owoców, nie dodajemy do nich cukru ani sztucznych konserwantów. Dodatkowo dokładamy wszelkich starań, by owoce wykorzystywane do produkcji pochodziły z naturalnych upraw. Nasze soki z domu Rembowskich to najlepsza jakość w odpowiednio niskiej cenie. Zapraszamy do naszego sklepu internetowego i oczywiście do przestudiowania etykiet 🙂